19 лютого 2020 року в Новоукраїнському навчально-виховному комплексі № 8 “Ліцей-заклад дошкільної освіти” проходив семінар–практикум з елементами тренінгу. ММО вчителів української мови та літератури

19 лютого 2020 року в Новоукраїнському навчально-виховному комплексі № 8 “Ліцей-заклад дошкільної освіти” проходив семінар–практикум з елементами тренінгу. ММО вчителів української мови та літератури зібралося на чергове засідання, щоб поділитися досвідом із метою вдосконалення педагогічної майстерності.
Тема, яка об′єднала філологів, стосувалася форм, методів, нетрадиційних підходів із метою зацікавленості дітей предметом та активізації пізнавальної активності школярів.
Робота розпочалася з інтерв′ю, яке провели учениці 10 класу з метою знайомства та сприяння виконанню завдань, а саме відпрацювання комунікаційних навичок. Дівчата підготували проект реклами заходу та презентували перед аудиторією. Крім цього, учениці отримали від керівника Доценко О.Г. завдання до фотоквесту.
Змістовним, глибоким, об′ємним та інтерактивним був теоретичний блок. Учитель української мови та літератури, директор закладу, Доценко Оксана Григорівна презентувала виступ про сучасні виклики, про особистість, здатну творчо мислити, про способи активізації пізнавальної діяльності учнів.
Уважно й зацікавлено сприймали печа–кучу – форму інтелектуального дозвілля. Це активний інноваційний метод навчання, який має дещо спільне із сторітелінгом та скрайбінгом.
Вернісаж уроків розпочала досвідчений педагог Трибулько Людмила Леонідівна. Мова йшла про успіх. Питання хвилює всіх, та коли про це говорять учні 6-Б класу щиро й безпосередньо, скеровані влучними настановами вчителя, відчуваєш задоволення, захоплення (у декого з присутніх в очах забриніла сльоза). Діти вчилися писати есе світоглядного характеру “У чому полягає життєвий успіх”. Думки, народжені з виру емоцій, із роботи в групах, з аналізу притч, афоризмів про успіх, систематизовані після обміну думками та враженнями, перетворилися на цікаві, змістовні есе. “Стати яскравими зірочками в сузір′ї української нації”,- таке побажання для учнів прозвучало від усіх присутніх.
Урок української літератури для здобувачів освіти різних вікових категорій, 11 та 8 класів був проведений вчителем Нікітченко Людмилою Іванівною. Робота в групах, створення обкладинки до твору Г. Тютюнника “Зав′язь”, фольклорне дослідження, яскраве представлення головних героїв та дискусія про романтизм і реалізм, вдала аргументація восьмикласників та коментарі випускників допомогли зробити висновок, що чистота першого кохання може протистояти буденності, що життя має різні барви, тож реальність має наповнюватися романтичними почуттями.
Про основні правила тайм–менеджменту, які покликані допомогти навчатись управляти часом, розповіла голова ММО Людмила Нікітченко.
Результати фотоквесту, представлені ученицями 10 класу в заключній частині семінару, були оригінальними та приємними, адже на одній із світлин кожен із учасників побачив колежанок, а на іншій – “вершину мрій” словесників, а саме – успіх наших учнів.