Творча зустріч

28 березня 2019 року завітали на творчу зустріч з учнями та вчителями до Новоукраїнської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 наші сусіди з Добровеличківки. Троє учнів та Калашник Юрій Олександрович, учитель інформатики та керівник гуртка “Основи робототехніки та комп’ютерного моделювання” комунального закладу “Добровеличківське навчально-виховне об’єднання “спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад” Добровеличківської районної ради провели майстер-клас з основ робототехніки LEGO для учнів та вчителів інформатики закладів загальної середньої освіти Новоукраїнської міської ради. Діти мали змогу послухати, як Юрій Олександрович на гуртку навчає конструюванню, виготовленню та програмуванню роботів. Під час занять у цьому гуртку діти навчаються основ фізики та програмування, адже дізнаються, як працюють двигуни, та самостійно програмують роботів.

Під час занять учні пізнають світ техніки: набувають графічної грамотності, навчаються працювати з різноманітними матеріалами та інструментами, виготовляють іграшки, моделі машин і механізмів. Заняття розвивають в учнів конструкторські здібності, просторове і логічне мислення, уяву, фантазію, формують стійкий інтерес до технічної творчості.

Сучасному поколінню це дуже цікаво. Робототехніка – наука прогресивна, має чимало перспектив для самореалізації та один з методів впровадження STEM – освіти.

Програма гуртка спрямована на формування в учнів системного мислення, вміння бачити зв’язок технічної творчості з предметами шкільного курсу: математикою, природознавством, фізикою, історією. Важлива роль надається графічній підготовці, формуванню мовної культури учнів, засвоєнню технічної термінології, проведенню дослідів і вирішенню творчих завдань. Кожне заняття включає теоретичний матеріал і практичну роботу. Програма передбачає варіативність технологій, методів, форм навчання.

Учні закладів загальної середньої освіти Новоукраїнської міської ради мали змогу зібрати роботів із ультразвуковим датчиком, ознайомитися з роботом ГіроБой, покерувати роботом через мобільний додаток та спостерігати змагання роботів-сумоїстів. Для вчителів інформатики міського методичного об’єднання Калашник Ю.О. презентував свою роботу з проблеми “Освітня робототехніка як засіб розвитку здібностей до наукової та творчої діяльності”, розповів про роботу вихованців гуртка, про фестивалі та технічно-освітні заходи, які вони відвідали та були учасниками. Усі учасники заходу виявили велику зацікавленість та з позитивними емоціями поверталися в свої заклади.