ІІ міська серпнева (не)конференція “Перші кроки нової української школи”

Як новий рік розпочнеш … ІІ міська серпнева (не)конференція “Перші кроки нової української школи”, м. Новоукраїнка, Кіровоградська обл.
Я шаленію від наших учителів початкових класів. Від їх критичності, відвертості, ініціативності, творчості (аж до crazy), компетентності, професійності, впевненості, рішучості, відповідальності і позитивності.
28 серпня ми вже вдруге провели серпневу НЕ конференцію Ed Camp. І я радію з того, що «довгий хвіст» росте. Цього разу у такий демократичний формат було трансформовано засідання міського методичного об’єднання вчителів початкових класів.
З чого почали? Звісно ж із ранкової зустрічі. Олена Бабій – супер профі у їх проведенні! А також із вітань від команди #EdCampUkraine та начальниці відділу освіти Tетяни Стратонової Татьяна Стратонова.
Що робили далі? Танцювали, разом із Лариса Коновалова, і не лише в ритмі танго. Будували, під керівництвом Cвітлани Бортяної Светлана Бортяная , щось неймовірне, використовуючи лише шість цеглинок. Познайомилися із сучасною європейською гімнастикою нейробікою. Оксана Пойченко довела нам, що на пальцях таки можна вчити. Зрозуміли, що навчатися в першому класі без підручників, зошитів з друкованою основою і навіть без парт можливо. Треба впроваджувати позитивне мислення (зовсім без сарказму). Такі цікаві ідейки привезла нам Анна Лисенко аж із самих Карпат, із Вчительської Тухлі. Дебатували і фасилітували (повірте, не за сценарієм) про те, як стимулювати в учнів початкових класів інтерес до математики. Моделювали освітній простір і шукали у ньому місце для вчителя. Рефлексували, аналізуючи вчителя як персону і професіонала. Міркували як учителеві навчати й навчатися. Читали книги про освіту і писали майже таємні записки. А ще жартували, вимагали, обурювалися, пропонували. І відкривали: нові ідеї, нову українську школу і нових самих себе.
Дякую Світлана Бортяна та Оксана Пойченко за синергію. Дякую Сергій Соколенко, Катерина Василівна Заболотна та Світлана Бондаренко за медіа підтримку. Дякую усім небайдужим і невтомним! Тепер точно знаю, що старт нової української школи в освітніх закладах Новоукраїнської громади буде впевненим, а фініш неперевершеним! Адже як новий рік розпочнеш…