“Творчий підхід керівника закладу до освітнього процесу в Новій українській школі”

13 березня 2018 року на базі Новоукраїнського навчально-виховного комплексу № 8 “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад” Новоукраїнської міської ради відбувся семінар-тренінг директорів закладів загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти, завідувачів філій, заступників директорів та заступників філій з проблеми “Творчий підхід керівника закладу до освітнього процесу в Новій українській школі”.
Відкрила роботу семінару Бондаренко Світлана Олександрівна, методист відділу освіти виконавчого комітету Новоукраїнської міської ради, яка провела актуальну в Новій українській школі ранкову зустріч.
У першій сесії “Про впровадження Нової української школи – стратегії реформування загальної середньої освіти” виступила Стратонова Тетяна Іванівна, начальник відділу освіти виконавчого комітету Новоукраїнської міської ради, яка наголосила на основних завданнях Нової української школи, а саме: впровадженні принципів дитиноцентризму, спрямуванні на практичну реалізацію інноваційних педагогічних технологій як одного із засобів формування та розвитку компетентностей учнів. Обговорення змісту освіти відповідно до Концепції, проблеми реалізації наскрізних змістових ліній при викладанні навчальних предметів – ці питання стали основними на семінарі.
У другій сесії “Творчий підхід до освітнього процесу в Новій українській школі” виступила Мошнягул Оксана Іванівна, заступник директора з навчально-виховної роботи Новоукраїнського навчально-виховного комплексу № 8 “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад”, яка зазначила, як учителі, які працюватимуть з першокласниками, мають реалізувати освітні зміни відповідно до Концепції Нової української школи та Державного стандарту початкової освіти.
У третій сесії “Роль керівника закладу освіти крізь призму Нової української школи” виступила Бондаренко Світлана Олександрівна, яка зазначила, що розвиток управлінської компетентності – першочергове завдання на шляху до здійснення ефективної діяльності керівника закладу освіти. Впровадження нових інноваційних та інформаційних технологій і злагоджена робота команди на чолі з лідером дає змогу високоефективно керувати закладом освіти, використовувати в роботі інноваційні підходи.
У рамках семінару відбулося обговорення стану реалізації Державного стандарту початкової освіти та обмін досвідом з його впровадження. Плідною була робота в групах директорів, заступників, де були окреслені проблеми й перспективи впровадження нового стандарту. Під час роботи також були обговорені нові підходи до викладання навчальних предметів, організації інтегрованого навчання, проектного навчання в початковій школі.
Про організоване закінчення 2017/2018 навчального року та особливості проведення ДПА у закладах загальної середньої освіти розповіла Горбатенко Валентина Іванівна, головний спеціаліст відділу освіти виконавчого комітету Новоукраїнської міської ради.