У період з 21 листопада по 9 грудня 2017 року учні загальноосвітніх шкіл Новоукраїнської міської ради приєдналися до проведення в Україні  Всесвітнього Дня Гідності.

Розпочался ці заходи у Новоукраїнській ЗШ І-ІІІ ст. № 4, а далі ініціативу підтримали учні Новоукраїнського навчально-виховного комплексу № 8 та її  Мар'янопільська філія і учні Новоукраїнської ЗШ І-ІІІ ст. № 6. Усього у заходах взяли участь понад 600 осіб.

У ході Дня гідності учасники дали визначення поняттю «гідність», обговорили життєві приклади, а також поділилися власними  історіями відстоювання гідності, які допомогли їм повірити в свої сили та захистити слабших.

Діти також долучилися до Марафону написання листів який щороку, до Міжнародного дня прав людини (10 грудня),  проводить громадська організація Amnesty International. Люди з понад 200 країн світу беруть у ньому участь і своїми підписами під петиціями, листами солідарності допомагають захистити конкретних жертв порушень прав людини.

Найбільше листів підтримки наші учні написали активісту із далекого Мадагаскару – Кловісу Разафімалалу, який робить усе можливе, щоб захистити зникаючий тропічний ліс. Корумпована мережа контрабандистів Мадагаскару отримує мільярди доларів від нелегальної торгівлі червоним деревом. За прагнення зберегти цю рідкісну деревину Кловіс був засуджений за сфабрикованими обвинуваченнями та може опинитися за ґратами. Проблема Мадагаскару дуже близька екологічним проблемам України, адже вирубка Карпатських лісів та незаконний видобуток бурштину загрожує екосистемі та економіці нашої держави.

Також листи солідарності написані кримськотатарському правозахиснику Еміру-Усеїну Куку, якому загрожує 25 років в’язниці. ФСБ Росії звинуватила його у «тероризмі» та «плануванні захоплення влади». Його дружина та діти постійно отримують  погрози від працівників ФСБ. 4 грудня відбулося судове засідання, за ухвалою якого Еміру продовжили утримання під вартою до 27 травня 2018 року. Крім того, Еміра-Усеїна Куку та інших затриманих етапують із Криму. Тож йому та його друзям, які боряться за свободу та гідність жителів Кримського пів острова, надзвичайно потрібна наша підтримка.

Написані листи передані на адресу Amnesty International в Україні, тож думки наших дітей, їх слова підтримки приєднаються до міжнародних  голосів та, сподіваємося, позитивно вплинуть на долю незаконно засуджених активістів. Адже, як зазначають організатори Марафону, щороку завдяки зусиллям учасників вдається звільнити людей, змінити несправедливі закони та підтримати борців за права людини. Навіть якщо зміни не відбуваються, солідарність людей з усього світу дає жертвам порушень прав людини сили боротись далі.

Старшокласники Новоукраїнської ЗШ І-ІІІ ст. № 4, їх батьки та вчителі також взяли участь в антикорупційному уроці. Вони обговорили наслідки корупції як для держави так і для кожної особистості зокрема. Адже корупція принижує гідність людини та нівелює правові засади держави. 

Учасники Дня гідності замислилися про значення гідності у власному житті та житті інших людей. Адже гідне життя дає можливість реалізувати свій потенціал, забезпечує свободу вибору та дотримання загальнолюдських прав.

Шкільними координаторами Дня гідності у Новоукраїнці були: Червоненко Л.М. (Новоукраїнська ЗШ І-ІІІ ст. № 4), Семенова С.В. (Мар'янопільська філія Новоукраїнського НВК № 8), Закерничний Д.Г. (Новоукраїнський НВК № 8), Шостак Л.В. (Новоукраїнська ЗШ І-ІІІ ст. № 6). Дякуємо координаторам та усім учасникам за активну громадську позицію, утвердження власної гідності та підтримку міжнародних активістів.

 

#gdignity#gdignityUkraine, #W4R, #amnesty_UA

 

С. Хівренко, методист методичного кабінету відділу освіти, кураторка Дня гідності