ЛІТЕРАТУРНА ПОДІЯ В ШКОЛІ

ЛІТЕРАТУРНА ПОДІЯ В ШКОЛІ

«Я лиш струна на арфі України» – так називався літературний вечір, що відбувся цими днями в нашій школі. Ініціатор та організатор заходу завідувач шкільною бібліотекою Гайдай Людмила Миколаївна присвятила його пам’яті юної поетеси, члена Національної спілки письменників України Олександри Бурбело. Це ім’я досі було невідоме шкільній громаді, тож іще на підготовчому етапі заходу Людмила Миколаївна вела широку просвітницьку роботу серед школярів – знайомила їх із творчістю юної авторки, облаштувала в бібліотеці виставку її книжок.

Саша Бурбело народилася й проживала у Вінниці. Дівчинка була з раннього дитинства обдарованою, та в повній мірі її численні таланти проявилися у шкільному віці: вона гарно вчилася, захоплювалася математикою та природничими науками, займалася вирощуванням квітів та екзотичних рослин, писала картини, фотографувала, вишивала бісером, а ще писала вірші й прозові твори. Літературна творчість була чи не найбільшим її інтересом. Дівчинка багато й захоплено писала навіть попри тяжку спадкову хворобу. Їй було відведено всього п'ятнадцять років, та за свій короткий вік вона встигла створити п’ять поетичних збірок (останню видано вже по смерті Саші). У п'ятнадцять літ Олександра відбулася як письменниця, її було прийнято вже посмертно до Національної спілки письменників України.

Ця історія не може не вражати, тож Людмила Миколаївна, почувши її, вирішила неодмінно познайомити школярів із творчою спадщиною юної поетеси та прозаїка Олександри Бурбело. Для участі в літературному вечорі бібліотекар запросила й гостей із Вінниці – родину Олександри. До Новоукраїнки прибув Сашин дідусь Володимир Якович Бевз, який усе своє життя присвятив популяризації творчості онуки. Школярі хлібом-сіллю вітали шановного гостя.

За ту годину, що тривав пам’ятний вечір, бібліотекар прагнула висвітити все різноманіття багатогранного таланту поетеси. Учні читали її вірші та уривки прози. У виконанні відомих вокалістів нашого міста Володимира Фулги та сестер-школярок Попруг Аміни й Діани прозвучали авторські пісні на вірші Олександри. Із власними віршами, присвяченими Саші, виступили місцевий поет Олександр Антоненко та автор цього допису. Глядачі – а це були учні й учителі школи та філій №1, 3 – глибоко прониклися душевною атмосферою вечора. Вражені побаченим та почутим, вони висловили своє схвалення та щиру подяку бібліотекареві за чудову подію, до якої їм пощастило долучитися.

Наталія Андріяш,

заступник директора з виховної роботи

Новоукраїнської ЗШ №6