Юні інтелектуали відкривають сезон

Юні інтелектуали відкривають сезон

15 – 16 листопада новоукраїнські школярі визначали найсильнішу команду чемпіонату міста з брейн-рингу. Ігри підготував та провів Олександр Каєнко, апеляційне журі уособлювала Людмила Кукуруза. На два вечори зал засідань районної ради став ареною азартної та безкомпромісної боротьби, втрачених шансів та несподіваних злетів, розчарованих зітхань і переможних криків. Утім, все по порядку…

Першими свої сили демонстрували учасники молодшої групи. Сім команд – представниць навчальних закладів – жваво стартували в груповому турнірі, тим паче що сили були приблизно рівними, а фортуна, як правило, любить тих, хто ризикує. У півфінали пробилися «Дизель» (Новоукраїнський НВК -гімназія «Лідер»), «Ерудити» (Новоукраїнська ЗШ №6), «Везувій» (філія ЗШ № 1 Новоукраїнської ЗШ №6) та «Вакуум» (Новоукраїнський НВК №8). Після потужних боїв у групах півфінали вийшли трохи блідими. Спочатку помилився біль-менш досвідчений «Дизель»: програв додаткове питання свого бою і – як наслідок – задовольнився лише третім місцем. А у фіналі новачки з «Вакууму» здолали «Ерудит» і здобули чемпіонство і путівку на чемпіонат області.

Наступного дня до справи взялися «ветерани» – старша група. Знову сім команд – і знов напружена, а подекуди і трагічна боротьба. Невдача спіткала титулований «БЕМС» (Новоукраїнський НВК №8), який не вийшов із групи за другим додатковим показником. Їх «кривдники» – «Короткое замыкание»(Новоукраїнська ЗШ № 4) – набрали кращу різницю забитих-пропущених і приєднались до трійки тих, хто бездоганно пройшов дистанцію; це «Выше крыши» і «Тік-так» (ЦДЮТ «ЗОРІТ») та «Кришталева сова» (Новоукраїнська ЗШ №6). Півфінали знов вийшли млявими – ніхто не хотів ризикувати, а от бій за третє місце і фінал порадували. Лише бронзу виборола «Кришталева сова», срібло у «Короткого замыкания», а золото і путівка у Кропивницький – у минулорічного призера обласних змагань, «Выше крыши».

Залишається додати, що 22 листопада у ЗШ №6 пройде шкільний чемпіонат міста зі «Що? Де? Коли?». А обласний чемпіонат з брейн-рингу відбудеться вже наступної неділі, 26 листопада. Крім чемпіонів міста, ми маємо право виставити додаткові команди. Хто це буде – зараз вирішується. Сподіваємося, з Кропивницького інтелектуали повернуться теж не з порожніми руками. Тож побажайте їм удачі.